Botanická zahrada Praha

Sponzorované odkazyPokud hledáta inspiraci při osazování vlastní zahrady, určitě navštivte botanickou zahradu v Praze. Nejen, že zde prožijete nevšední zážitek, kde se setkává několik kultur na jednom místě, ale jistě po příjezde domů budete vědět, jak zpestřit či obohatit vlastní zahrádku.

Botanická zahrada hlavního města Prahy byla založena v roce 1969 a pro veřejnost otevřena v roce 1992. V zahradě si návštěvníci mohou prohlédnout parkově upravené plochy s výstavnou kolekcí okrasných zahradních rostlin, jako např. kosatců, denivek, letniček, zahradních trvalek a skalniček. K prohlídce zve také Japonská zahrada , expozice Turecka a Středomoří a sbírka vřesovištních rostlin. Vyhlídka na Vinici sv. Kláry nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na historické centrum Prahy. Zahrada v současné době zažívá dynamický rozvoj a jsou připravovány nové expozice.

Skleník Fata Morgana je unikátní expoziční skleník dlouhý 130 metrů, široký 17 metrů a vysoký až 11 metrů nad terénem. Skleník byl uveden do zkušebního provozu 12. září 2003 a od 25. září 2003 je přístupný ve vybrané dny ohlášeným návštěvníkům. Skleník je originální tvarem (ležaté protáhlé písmeno S) i umístěním ve svahu nad Vltavou. Vzniká zde expozice s názvem „Tropickou přírodou kolem světa“, která láká návštěvníky možností procestovat svět během hodinové prohlídky.

Fotogalerie botanické zahrady v Praze

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *