Byty k pronájmu bez realitky

Sponzorované odkazy1338212_30238506-zmensenoByty k pronájmu bez realitky? Ano, pokud nechcete podporovat někdy až neúnosné provize realitních kanceláří v případě, že sami chcete nabídnout byt k pronájmu a NE, pokud hledáte byt k pronájmu.

Hledáte byt k pronájmu? Pak s realitkou.

Existuje hned několik důvodů, proč nehledat byty k pronájmu bez realitky. Tím největším je možnost, že zaplatíte dopředu několik splátek nájemného a v zápětí zjistíte, že domělý pronajímatel není vlastníkem bytu. Pokud by se toto stalo při vyřízení pronájmu bytu s realitkou, nese odpovědnost za vzniklé škody realitní kancelář a také sama realitní kancelář si všemi dostupnými prostředky zjistí, že jde o majitele bytu, než s ním uzavře smlouvu.

Dalším důvodem proč nevybírat byty k pronájmu bez realitky je právní napadnutelnost nájemní smlouvy. Pokud nejste znalí litery zákona, pak se Vám lehce může stát, že smlouva bude jednostranně nevýhodná a tipněte si, která strana bude v nevýhodě? Pokud jste tipovali Vás, tak máte pravdu. Realitní kancelář oproti tomu má na poskytnutí bytu k pronájmu připravenu smlouvu o nájmu, která je většinou právníkem kontrolována a pro Vás je tato smlouva zdarma. Ušetříte tak tedy možné výdaje za právníka.

Nabízíte byt k pronájmu? Pak bez realitky.

Nabízet byty k pronájmu bez realitky se opravdu vyplatí. Realitní kanceláře požadují dost vysoké provize za zprostředkování takového pronájmu a snaží se vyjednat co nejlepší podmínky pro nového nájemníka. Často Vás tlačí ke zdi a žádají snížení částky za nájemné s tím, že potom se určitě povede byt obsadit.

Pokud si podáte v některém tištěném časopisu či novinách a nebo na internetu inzerát, že nabízíte byt k pronájmu, doporučuji do inzerátu dopsat, že nestojíte o nabídky realitních kanceláří. V opačném případě Vás právě realitní kanceláře zahltí telefonáty a e-maily, neboť jak supi budou chtít získat z Vašeho bytu k pronájmu svou tučnou provizi. Věřím, že i přes upozornění v inzerátu se Vám některé realitky ozvou a budou se tvářit tak, jako že zrovna mají nějakého zájemce o Váš byt. Většinou si to však po podpisu exkluzivní smlouvy s realitkou domělý zájemce rozmyslí.

Kam dál?

  • Pronájem bytů Praha
    Pronájem bytů Praha je doslova a do písmene „zlaté ryto“ pro jejich majitele, neboť Praha patří samozřejmě k těm nejdražším oblastem, kde si lze pronajmout byt. Pronájem bytu v Praze je opravdovou inv …

  • Byty k pronájmu
    Byty k pronájmu jsou jednou z „komodit“, se kterou se v dnešní době nebo spíše řekněme v našem století velmi dobře obchoduje. Ve velkých městech je lepší si byt pronajmout než koupit. Tržní nájemné se …

  • Dekorace do bytu
    Dekorace do bytu je častým tématem manželských párů a dost často i předmětem různých hádek. Dekorace do bytu je natolik rozmanitá, že jen zřídka se se svým partnerem na všem shodnete. S dekoracemi se …

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *