Byty k pronájmu

Sponzorované odkazyByty k pronájmu jsou jednou z „komodit“, se kterou se v dnešní době nebo spíše řekněme v našem století velmi dobře obchoduje. Ve velkých městech je lepší si byt pronajmout než koupit. Tržní nájemné se totiž narozdíl od cen bytů za posledních 12 let skoro nepohnulo.

Například uživatelské náklady vlastnického bydlení nového bytu na okraji Prahy, zakoupeného na 100procentní hypotéku, vyjdou zhruba o třetinu dráže, než kdyby si stejný byt člověk pronajal.

A to i přesto, že ceny bytů, které se v době realitního boomu uměle zvyšovaly, klesly oproti svému vrcholu v posledním čtvrtletí roku 2008 až o desítky procent. Jenže tržní nájemné se třeba v Praze příliš nezměnilo od roku 1998. Tehdy se tu garsoniéra pronajímala také za 6 až 7 tisíc korun, dnes je to nepatrně více.

Češi tak mění své zvyky. Přestože je u nich bydlení ve vlastním dlouhodobě oblíbené, stále více se vyplatí bydlet v nájmu. Z velkých měst jsou výjimkou Jihlava a Olomouc.

Výhodnost bytu k pronájmu, nebo naopak koupě bytu na hypotéku vyplývá z porovnání výše čistého nájemného s uživatelskými náklady na vlastnické bydlení, tedy se splátkami hypotéky, ale také s prostředky nutnými na opravy bytu.

Kam dál?

  • 1338212_30238506-zmensenoByty k pronájmu bez realitky
    Byty k pronájmu bez realitky? Ano, pokud nechcete podporovat někdy až neúnosné provize realitních kanceláří v případě, že sami chcete nabídnout byt k pronájmu a NE, pokud hledáte byt k pronájmu. Hledá …

  • Pronájem bytů Praha
    Pronájem bytů Praha je doslova a do písmene „zlaté ryto“ pro jejich majitele, neboť Praha patří samozřejmě k těm nejdražším oblastem, kde si lze pronajmout byt. Pronájem bytu v Praze je opravdovou inv …

  • Dekorace do bytu
    Dekorace do bytu je častým tématem manželských párů a dost často i předmětem různých hádek. Dekorace do bytu je natolik rozmanitá, že jen zřídka se se svým partnerem na všem shodnete. S dekoracemi se …

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *