Dřevěné stavby

Sponzorované odkazyDřevěné stavby jsou masivní lepené trámy o síle 100×140 mm z urostlých zdravých stromů. Staví se v tradičním zámkovém spojení. Na zateplení dřevěné stavby se používá vysoce tepelně a zvukově zpracovaný materiál (izolační vata) o síle 120 mm.

Dalším prvkem technologického postupu je parofolie, která brání usazování vlhkosti. Následuje usazení dřevěných roštů, na které se posléze utváří vlastní interiérové zdi, na výběr bývají dřevěné obložky (palubky), sádrokarton nebo u vnitřních stěn domu ponechání masivního trámu.

Po dokončení dřevěné stavby se používají nátěry odolné vůči dřevokazu, dřevomorce, plísním a požáru. Doporučuje se vysoce kvalitní nátěr ředitelný vodou Polyuretan. První nátěr se nanáší po dokončení dřevěné stavby na veškeré dřevěné části, druhý nátěr se nanáší po 12-ti měsíční lhůtě. Takto ošetřená dřevěná stavba vydrží 20let bez údržby.

Dřevo vysychá ve specializovaných sušičkách na normu vlhkosti 14-16%. Lepený trám jsou fošny o rozměrech 140x 35mm (3ks). Opracované fošny se lepí k sobě na tloušťku po délce 140mm. Používá se ekologické lepidlo odolné proti vlhkosti.

Máte zkušenost s dřevěnou stavbou? Napište níže do komentářů vaše názory.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *