Elektrická sekačka

Sponzorované odkazyElektrická sekačka na trávu je velmi lehká, snadno ovladatelná s dostatečným výkonem i na vyšší trávu.

Elektrická sekačka je určena pro menší travnaté plochy o rozloze do 800m2. Větší plocha není vhodná už vzhledem k prodlužovacímu kabelu, který za sebou „taháme“.

Příkon el.sekaček bývá v rozmezí 800 až 1800W, záběr sekání 32 až 45cm, šasi zpravidla plastové, zřídka plechové. Lze pořídit el.sekačku i s vlastním pojezdem, ebo kombinovanou s vertikutátorem. Ceny se pohybují od 1300 do 7000Kč.

Velká výhoda el.sekačky oproti benzínové je ta, že vyžaduje minimální údržbu. Ostření a vyvážení nože, dotažení šroubových spojů a čištění je zpravidla vše, co potřebuje pro provoz.

Zejména levnější modely do 2000 Kč jsou velmi oblíbené k menším zahradám rodinných domků, kde samotný trávník netvoří velkou část plochy a zbytek zahrady je osázek okrasnými květinami.

Přední výrobci elektrických sekaček jsou:

 • Elektrická sekačka Flymo
 • Elektrická sekačka Gardena
 • Elektrická sekačka Weibang
 • Elektrická sekačka Yard-Man
 • Elektrická sekačka MTD
 • Elektrická sekačka VeGa

Z osobní zkušenosti mohu doporučit elektrické sekačky od firmy Gardena. Zakoupil jsem si sekačku Gardena 32 E PowerMax s vylepšeným sběrným košem a příjemnou rukojetí. Sekačka se velmi lehce ovládá a doposud jsem s ní neměl jediný problém. Mým potřebám vyhovuje naprosto. Pořídil jsem ji za částku kolem 2 500 Kč a musím uznat, že to byly dobře investované peníze. Mimochodem na obrázku k tomuto článku vidíte právě sekačku Gardena, kterou vlastním.

Máte i vy vlastní elektrickou sekačku? Jak jste s ní spokojeni? Napište nám krátkou recenzi Vaší sekačky pro ty, kteří o nákupu elektrické sekačky teprve uvažují. Třeba jim právě Vy pomůžete při rozhodování. Nepište prosím žádný odkaz na internetové obchody, kde lze sekačku zakoupit. Každý uživatel internetu si jistě opíše typ sekačky a vyhledá ji sám.

Kam dál?

 • Benzínova sekačka s pojezdem
  S benzinovou sekačkou s pojezdem se už sekání určitě vyhýbat nebudete. Umí totiž udělat z práce příjemnou zábavu. A to proto, že samochodná sekačka má vlastní pohon, takže ji nemusíte před sebou namáh …

 • Bubnová sekačka
  Bubnová sekačka je v současnosti asi tím nejoblíbenějším strojem na sečení vysoké trávy. Bubnová sekačka seče travní porost ocelovými noži, umístěnými na obvodu rotačního žacího disku. Sečený porost j …

 • Sekačka
  Sekačka na trávu či sekačka na pokos obilí resp. obilní sekačka, je specializované zemědělské či zahradnické zařízení, které pomocí jednoho nebo více pracovních nástrojů (obvykle se jedná o nože) zaro …

One Comment

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *