Hezký dům tvoří i kvalitní plot

Sponzorované odkazyplot

Všimnete si ho vždy, když procházíte kolem jakéhokoliv domu. Vymezuje prostor pozemku a říká toho hodně také o majiteli nemovitosti. Oplocení je tradiční a důležitou součástí našich domovů. Jak tedy zvolit dobře vypadající plot, který si svůj vzhled zachová na mnoho let a bude vás dobře reprezentovat?

Stejně jako u jiného zboží i u plotů existuje dnes na českém trhu mnoho řešení a především pak materiálů, ze kterých si můžete svůj plot nechat vyrobit.

Dřevěný plot

Dříve bylo nejčastějším materiálem pro plotové dílce dřevo. Dnes je z mnoha důvodů tento materiál spíše na ústupu. Všichni si jistě dokážeme vybavit klasický obrázek oprýskané barvy na jednotlivých prknech. Častá potřeba renovace povrchu alespoň jednou za dva roky. To je velká nevýhoda dřevěných plotů, které při nákupu mohou být cenově dostupné. Následné pořizování materiálu pro renovaci je však nemalá položka, která se navíc opakuje v pravidelných intervalech.

Kovový plot

Kvalitnějším řešením je určitě nákup plotových dílců z kovového materiálu. Zde ovšem vstupují do hry dva faktory. Prvním z nich je zvolený profil. V případě dutého profilu můžeme mluvit o takzvané imitaci kovaného plotu, která je mnohem více náchylnější ke korozi. Druhým důležitým faktorem je povrchová úprava. Samotný nátěr může zprvu vypadat dobře, ale po dvou, třech sezónách se na něm začne projevovat značné opotřebení povětrnostními vlivy. A vzniklou korozi odstraníme opět pouze nákladnou renovací.

Kovaný plot

Nejlepší, ale také nejdražší variantou jsou bezúdržbové kované ploty. Kvalitní kovaný plot se vyrábí z plného profilu. Výrobci bezúdržbových plotů používají pro povrchovou úpravu pokrytí celého plotového dílce žárovým zinkem v kombinaci s elektrostaticky nanášenou barvou. Taková úprava potom zajišťuje trvanlivost materiálu bez jakékoliv potřeby renovace minimálně na 35 let. Kovaný plot s tímto zpracováním si tak zachová svůj nadstandardní vzhled desítky let.

Kam dál?

  • Nejčastější mýty o dřevostavbách – seznamte se
    Dřevostavby jsou i nejsou populární. Především jsou opředeny řadou mýtů, které mají k pravdě mnohdy dost daleko. Přitom dřevo je tradičním materiálem používaným stovky ne-li tisíce let jako základní …

  • interier-designJe zapotřebí interiérový designér?
    Kdo už někdy stavěl, rekonstruoval nebo předělával domácnost ví, že sladit všechny barvy, nábytek a určit správné rozmístění je velmi obtížná práce a možná právě v tu chvíli si pohráváme s myšlenkou p …

  • Pasivní dům
    Pasivní dům je stavba, která splňuje dobrovolná, ale přísná kritéria energetických úspor při provozu domu. Předchůdcem pasivního domu bývaly tzv. Solární domy. Domy byly navrhovány s velkými zásobník …

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *