Jak na kotlíkové dotace?

Sponzorované odkazykotlikove-dotace

Díky Ministerstvu životního prostředí a Státnímu fondu životního prostředí ČR můžete získat až 127 500 Kč na nový ekologický kotel nebo tepelné čerpadlo ve vaší domácnosti.

Na co lze kotlíkovou dotaci získat?

Kotlíkovou dotaci získáte pouze v případě, že hodláte vyměnit kotel na pevná paliva s ručním přikládáním a to pouze v rodinných domech. Kotlíková dotace je poskytována z Operačního programu Životní prostředí.

Na co je možné kotlíkovou dotaci použít?

Můžete ji použít na zdroj vytápění a jeho instalaci, novou nebo zrekonstruovanou otopnou soustavu, úpravy spalinových cest, služby specialisty i zpracování dokumentace. Součástí financování jsou i nenáročná opatření ke snížení energetické náročnosti budovy, např. dílčí výměna oken či zateplení střechy.

Jak požádat o kotlíkovou dotaci?

Kotlíkové dotace pro občany administrují krajské úřady. V první řadě se informujte na vašem krajském úřadě, kdy vyhlásí výzvy pro občany (pokud tak již neučinil). Informace dále najdete buď na webových stránkách vašeho kraje, na vývěsce krajského úřadu, ale můžete je získat i telefonicky na speciální telefonní lince vašeho kraje nebo sledujte denní tisk.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *