Koupelna jako ideální místo pro relaxaci

Sponzorované odkazysapho-koupelnaModerní koupelny nabízejí, mimo základní očistné funkce, také mnoho dalších možností, které je škoda nevyužít. Čím dál častěji přicházíme do koupelny odbourat stres po práci, kdy už návštěvu specializovaného studia nezbývá čas ani energie. Připravili jsme pro vás několik tipů na vylepšení vaší koupelny, díky nimž se budete po každé její návštěvě cítit téměř jako znovuzrození.

LED osvětlení pro lepší náladu

Světlo působí pozitivně na naši psychiku. Proto výrobci koupelnového osvětlení stále přicházejí s novými možnostmi, jak propojit uvolňující pocity z hřejivé koupele s odbouráním napětí za pomoci barev. Nabízejí proto tzv. LED chromoterapii – mimo klasického osvětlení vám nabídne také střídání až 15 druhů barev, jejich postupné přitlumování a zase rozsvěcení a další funkce.

Náš tip! LED osvětlení si můžete instalovat nejenom kolem zrcadel a koupelnových skříněk, ale klidně i mezi spáry obkladů nebo přímo do vany – některé světelné pásky jsou totiž vodotěsné a jejich svit zpod hladiny vyvolává zajímavé světelné odrazy na stropě koupelny.

Barvy, barvy, barvičky

Dokonalého uvolnění dosáhnete nejlépe v prostředí, kde se budete cítit dobře. Koupelna by neměla hýřit mnoha vzory a barvami, jejichž nadbytek působí rušivě. Zvolte jeden dominantní prvek a k němu dolaďte zbytek koupelny. Vyhněte se výrazným mozaikám, dejte přednost květinovým vzorům. Pokud je to možné, upusťte od neosobní béžové nebo šedé barvy a zvolte relaxační odstíny, kterými jsou zelenkavá, oranžová nebo fialková barva.

Pohodlí na prvním místě

Už při vybavování koupelny myslete na to, že pro odpočinek je nezbytné dokonalé pohodlí. Pokud máte místo vany sprchový kout, počítejte dopředu s koupí sedátka, které vám umožní si při sprchování na chvilku odpočinout nebo odložit potřebné věci. S vanou je to podobné – chcete-li si v ní opravdu odpočinout, měla by také mít nějaké mělčí místo, kde se budete moci posadit a třeba začíst do knížky. Ideální jsou pro tento účel rohové nebo různé atypické vany.

Vany a sprchy s masážními systémy

Chcete-li si v rámci koupele dopřát i příjemnou masáž, není nic jednoduššího. Existují jak specializované relaxační sprchy s tryskami a dokonce i hudebním doprovodem, tak i vanové hydromasážní systémy. Existují dva základní druhy vodních masáží – pomocí speciálních trysek nebo perliček. Masáž za pomoci trysek cílí na problémové části těla intenzivněji, perličková lázeň naopak nabízí pomalé jemné uvolnění celého těla. Pořizovací cena takové vany sice není nejmenší, ale srovnáme-li ji s cenami profesionálních masáží, vrátí se nám tato investice již zhruba po 20 koupelích.

Nepodceňujte dekoraci a aromaterapii

Také dobře zvolená dekorace má netušený relaxační potenciál. Taková huňatá předložka s vysokým chlupem přímo láká k tomu, abyste se po ní prošli nebo na ní alespoň spočinuli pohledem. I drobné detaily rozhodují. Fantazii se meze nekladou – do koupelny se hodí i dekorace v podobě květin nebo antických váz. A popravdě, i když je chromoterapie skvělý vynález, na jemné mihotání plamene svíček mít nikdy nebude – bez nich se zkrátka žádná romantická koupel neobejde. Pro dokonalý požitek všech smyslů doporučujeme umístit do koupelny parfémované sušené květiny nebo vonné tyčinky.

Náš tip! Vybavujete-li novou koupelnu nebo plánujete rekonstrukci té stávající, český výrobce koupelnového vybavení Sapho vám nabízí celoroční slevovou akci ve výši 20 % z celého nákupu. Podmínky získání slevy najdete přímo na stránkách Sapho.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *