Lícové cihly

Sponzorované odkazyLícové cihly se používají na fasádu, tedy obvodové zdivo kolem vašeho domku a proč právě dělat fasádu z lícové cihly? Je to 100% přírodní, ekologický materiál, lícová cihla má dobré izolační vlastnosti, snížení hluku a zvuků, pálená, trvanlivá a pěkná i za stovky let

Lícová cihla potřebuje jen minimální údržbu a je odolná vůči mrazu bez trhlin a prasklin
zhodnotí Váš dům. Pro využití lícové cihly jsou neomezené architektonické možnosti, široká škála barev a povrchů.

Dům z lícových cihel může být extravagantní, stylový, dominantní nebo úplně obyčejný.

Lícové cihly najdete i v interiérech na obkladech stěn či krbech, stejně jako neopakovatelně dávají výsledný vzhled exteriérům sportovních hal, škol nebo administrativních center.

Lícové cihly i pásky jsou vyráběné z různých typů cihlářských hlín, které jsou míchány podle požadavků na konečný výrobek. Jiné směsi na lícové cihly, jiné na tepelně izolační bloky, jiné na střešní krytinu. Také výsledná barva cihel je závislá, mimo vypalovací teploty, na směsi. Právě použitím více druhů hlín dochází k barevným a rozměrovým odchylkám u výrobků, které u cihlářské výroby nejdou vyloučit.

Někteří „odborníci“ informují veřejnost o přidávání chemických látek proti výkvětům do cihel, na kterých se již nikdy nevytvoří bílý povlak. Ano, někdy se při nadměrném výskytu kalciových sloučenin v cihlářské surovině přidávají látky, které společně reagují ještě před výpalem a tím se omezí výskyt cicváru v lícových cihlách. Ale cihly jsou dále stejně náchylné na vznik výkvětů, například při nedodržení technologického postupu při zdění, nebo když sloupek z lícových cihel či komín kryjeme betonovým zákrytem bez izolace.

Také zaručené informace o dvakrát vypálených cihlách berte s rezervou. Při výpalu cihel dochází v pecích ke složité a nevratné dvojité přeměně krystalické mřížky křemene, který je ve značné míře obsažen v surovině. Na výsledné přeměně závisí fyzikální vlastnosti výrobků – především pevnost a křehkost. Při následném výpalu by se narušila tato vazba krystalické mřížky, cihly popraskají a při poklepání se mnohdy úplně rozsypou. Je to jako jíst dvakrát pečené buchty.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *