Nářadí, které by nemělo doma chybět

Sponzorované odkazynaradiSchopnost opravit si doma ty nejzákladnější poruchy vám může ušetřit tisíce. Řemeslnická práce je velmi drahá, a tak když se vám pouze v koupelně uvolni těsnění, je lepší pokusit se opravit závadu svépomocí. K tomu je však zapotřebí mít nejen vhodné, ale i kvalitní nářadí.

Kvalitní nářadí se vyplatí

Že není rozumné kupovat nářadí v supermarketu, ví asi každý. Neznačkové sady a jednotlivé kusy jsou téměř vždy nevalné kvality a s nadsázkou se dá říct, že je možná budete muset reklamovat hned, jak přijedete domů. Pořádné kvalitní nářadí od renomovaného výrobce sice stojí víc, ale díky své životnosti se vám vyšší pořizovací cena mnohonásobně vrátí.

Základní vybavení každého bytu a domu by mělo obsahovat:

  • kladivo
  • šroubovák křížový a plochý (může být í více velikostí)
  • Kleště – štípací, kombinované či sika

Eventuálně různé další kusy ručního nářadí – například gola sady atp.

Na kladivu lze šetřit, kleště kupte v sadě

U šroubováků toho moc vymyslet nelze – žádná část se nesmí zlomit a hlava se nesmí opracovat, aby se v křížovém šroubu protáčela. Pro delší práci je také lepší pořídit šroubovák s ergonomickou rukojetí. Při práci na elektrickém zařízení se zase hodí mít rukojeť odizolovanou, případně tvarovanou tak, že se nikam neodkutálí.

Kladivo je nejlepší vybrat podle síly toho, kdo s ním bude pracovat a také podle účelu. Kladiva se totiž prodávají v různých hmotnostech. Lehčí kladivo je přesnější a těžší je naopak efektivnější při práci s velkými hřebíky. Lepší kladiva mají sklolaminátovou rukojeť, která tlumí nárazy, a ochranu proti vyklouznutí z ruky.

Poslední, ale neméně důležité, jsou kleště. Existuje velmi velké množství různých druhů a typů. Minimálně by v domácnosti měly být aspoň kombinačky. Nejlepší je však koupit sadu, která obsahuje obvykle kombinačky a pak buď sika, štípací nebo další jiné druhy – vše podle účelu, na který je sada určená. Sadu pak můžete pořídit v boxu na nářadí, do kterého lze později uložit i další věci a používat ho jako přenosný kufr.

Dalo by se pokračovat dále. Každý totiž považuje za nejnutnější jiné typy nářadí a nástrojů. Vše podle své zručnosti a znalostí. Tyto 3 věci by ale neměly chybět nikde.

1x komentováno

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *