Nejčastější mýty o dřevostavbách – seznamte se

Sponzorované odkazyDřevostavby jsou i nejsou populární. Především jsou opředeny řadou mýtů, které mají k pravdě mnohdy dost daleko. Přitom dřevo je tradičním materiálem používaným stovky ne-li tisíce let jako základní surovina při stavbě obydlí. Jaké předsudky panují ohledně dřevostaveb v obecném povědomí?

  • „Stačí málo a dům shoří.“

Při hodnocení bytelnosti a stability nemovitosti bychom měli mít na paměti, že není dřevo jako dřevo. Současné dřevěné konstrukce mají zuhelnatělou povrchovou vrstvu, která zabraňuje šíření ohně. Dřevěný trámový strop každopádně vydrží delší dobu než keramický strop v ocelových profilech. Domněnka, že dřevostavba vydrží míň, je tedy lichá.

  • „V dřevostavbě se nedrží teplo.“

To je pravda jen z půlky. Není potřeba dřevostavby dlouze vytápět. Za každého počasí během několika minut dosáhnete v domě příjemné pokojové teploty. Zděné nemovitosti musí oproti tomu nejprve teplo akumulovat. Dřevěné domy teplo neukládají. Jediná možnost, jak toho dosáhnout, je vložit betonové nebo zděné konstrukce do podlah a stěn.

  • „Dřevo je úrodnou půdou pro červotoče a plísně.“

Plísně jsou nejen v domech, ale i bytech způsobeny obvykle nekvalitním návrhem i provedením stavby. Projekční příprava dřevostaveb by tedy neměla zaostávat. Plísně na sebe nenechají dlouho čekat, pokud dopustíte v domě nízkou povrchovou teplotu stěn v interiéru. Základem je tedy důsledná příprava stavby a profesionální přístup projektantů, a tak se vám vyhnou i zlověstní červotoči.

  • „Bydlet v dřevostavbě je jako bydlet ve srubu.“

Když procházíte běžné reality, tak si kolikrát ani nevšimnete na první pohled, že jde o dřevostavbu. Nevypadá obvykle ani jako srub, ani jako chalupa na kraji lesa. Design dřevostaveb je různý, rozhodně však nejde o na první pohled dřevěný domek (pokud tak nebyl projektován).

http://www.mmreality.cz/cs/

1x komentováno

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *