Porotherm

Sponzorované odkazyPorotherm je cihlový systém, který je určen pro nízkoenergetické domy, pasivní domy a další stavby a to díky šírokému sortimentu včetně pojiv. Systém POROTHERM minimalizuje tepelné ztráty systémovým řešením detailů.

Představme si třeba keramickou pálenou cihlu Porotherm:

 • Osvědčená klasika
 • Systém umožňující zvládnout celou stavbu z jediného druhu materiálu
 • Vysoká hodnota tepelného odporu
 • Velmi dobré zvukoizolační hodnoty
 • Keramické zdivo poskytuje příjemné klima v domě díky optimálním akumulačním vlastnostem
 • Díky výpalu jde o suchý a objemově stálý materiál
 • Broušené cihly – zdící materiál nejvyšší hodnoty – umožňující použití
  jednovrstvého zdiva i pro nízkoenergetické domy

Dále ze sortimentu:

Porotherm Eko+
Nejnovější výrobek pro obvodové stěny umožní maximální úsporu nákladů na vytápění.
Cihly snižují zatížení životního prostředí při výrobě i během užívání stavby. Cihly POROTHERM EKO+ jsou ideální volbou pro nízkoenergetické domy.

Porotherm CB DF
Snadno, rychle, přesně a bez malty. Takto je možné zdít z broušených cihel pomocí speciální PUR pěny DRYFIX, navíc dvojnásobnou rychlostí!

Nostné stěny Porotherm
Cihly pro vnitřní nosné stěny s požadavkem na vysokou únosnost zdiva. Používáme broušené cihly CB DF (DF – zdění na DRYFIX).

Příčky Porotherm
Cihly pro snadné vytvoření nenosných příček a přizdívek. Používáme broušené cihly POROTHERM CB DF (DF – zdění na DRYFIX).

Keramické stropy Porotherm
Keramobetonové stropní nosníky je možné použít pro světlé rozpětí (vzdálenost nosných stěn) až 8 000 mm. Variabilita použití je dána možností měnit vzdálenost nosníků a volit ze šesti tlouštěk stropu podle požadovaného zatížení a rozpětí. Stropní nosníky POROTHERM lze použít i pro konstrukce balkonů a konzol. Keramické stropní vložky se ukládají mezi stropní nosníky. Vyrábějí se v osmi různých tloušťkách pro doporučné tloušťky stropu od 190 mm do 290mm (tloušťka keramického stropu včetně nadbetonování). Věncovky umístěné v rovině stropní konstrukce navazují na obvodové stěny a tvoří ideální podklad pro fasádní omítku. V kombinaci s tepelným izolantem minimalizují tepelné mosty v konstrukci. Používají se pro všechny tloušťky keramických stropů POROTHERM.

Roletové a žaluziové překlady Porotherm, nosné překlady Porotherm
Překlady POROTHERM se používají nad dveřními a okenními otvory do max. šířky otvorů 3 000 mm. Roletové a žaluziové překlady VARIO umožňují navíc snadnou dodatečnou montáž venkovních rolet nebo žaluzií.

Kam dál?

 • Ytong ceník
  Ceník Ytong je často hledaným výrazem zákazníků, kteří chtějí stavět rodinné domky a získali důvěru právě ve stavební materiál Ytong. Přinášíme Vám část ceníku Ytong, kde naleznete základní materiály …

 • Lícové cihly
  Lícové cihly se používají na fasádu, tedy obvodové zdivo kolem vašeho domku a proč právě dělat fasádu z lícové cihly? Je to 100% přírodní, ekologický materiál, lícová cihla má dobré izolační vlastnost …

 • Cihly
  Cihly jsou stavebnina, lidmi vytvořený umělý „kámen“, vyrobený formováním hlíny do pravidelných útvarů (nejčastěji kvádrů s poměrem stran 4:2:1, existují ale i složitější moderní tvary). Cihly jsou al …

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *