Porotherm

Sponzorované odkazyPorotherm je cihlový systém, který je určen pro nízkoenergetické domy, pasivní domy a další stavby a to díky šírokému sortimentu včetně pojiv. Systém POROTHERM minimalizuje tepelné ztráty systémovým řešením detailů.

Představme si třeba keramickou pálenou cihlu Porotherm:

  • Osvědčená klasika
  • Systém umožňující zvládnout celou stavbu z jediného druhu materiálu
  • Vysoká hodnota tepelného odporu
  • Velmi dobré zvukoizolační hodnoty
  • Keramické zdivo poskytuje příjemné klima v domě díky optimálním akumulačním vlastnostem
  • Díky výpalu jde o suchý a objemově stálý materiál
  • Broušené cihly – zdící materiál nejvyšší hodnoty – umožňující použití
    jednovrstvého zdiva i pro nízkoenergetické domy

Dále ze sortimentu:

Porotherm Eko+
Nejnovější výrobek pro obvodové stěny umožní maximální úsporu nákladů na vytápění.
Cihly snižují zatížení životního prostředí při výrobě i během užívání stavby. Cihly POROTHERM EKO+ jsou ideální volbou pro nízkoenergetické domy.

Porotherm CB DF
Snadno, rychle, přesně a bez malty. Takto je možné zdít z broušených cihel pomocí speciální PUR pěny DRYFIX, navíc dvojnásobnou rychlostí!

Nostné stěny Porotherm
Cihly pro vnitřní nosné stěny s požadavkem na vysokou únosnost zdiva. Používáme broušené cihly CB DF (DF – zdění na DRYFIX).

Příčky Porotherm
Cihly pro snadné vytvoření nenosných příček a přizdívek. Používáme broušené cihly POROTHERM CB DF (DF – zdění na DRYFIX).

Keramické stropy Porotherm
Keramobetonové stropní nosníky je možné použít pro světlé rozpětí (vzdálenost nosných stěn) až 8 000 mm. Variabilita použití je dána možností měnit vzdálenost nosníků a volit ze šesti tlouštěk stropu podle požadovaného zatížení a rozpětí. Stropní nosníky POROTHERM lze použít i pro konstrukce balkonů a konzol. Keramické stropní vložky se ukládají mezi stropní nosníky. Vyrábějí se v osmi různých tloušťkách pro doporučné tloušťky stropu od 190 mm do 290mm (tloušťka keramického stropu včetně nadbetonování). Věncovky umístěné v rovině stropní konstrukce navazují na obvodové stěny a tvoří ideální podklad pro fasádní omítku. V kombinaci s tepelným izolantem minimalizují tepelné mosty v konstrukci. Používají se pro všechny tloušťky keramických stropů POROTHERM.

Roletové a žaluziové překlady Porotherm, nosné překlady Porotherm
Překlady POROTHERM se používají nad dveřními a okenními otvory do max. šířky otvorů 3 000 mm. Roletové a žaluziové překlady VARIO umožňují navíc snadnou dodatečnou montáž venkovních rolet nebo žaluzií.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *