Raiffeisen stavební spořitelna

Sponzorované odkazyRaiffeisen stavební spořitelna a.s. je česká stavební spořitelna spojená s Raiffeisen Group, součást finanční skupiny Raiffeisen v České republice. Zahájila svou činnost 7. září 1993 jako AR stavební spořitelna a.s. Nynějšími akcionáři jsou Raiffeisen Bausparkassen Holding GmbH (90 %) a Raiffeisenbank a.s. (10 %).

18. prosince 1997 se stala účastníkem dohody o výměně údajů s ostatními stavebními spořitelnami. Od roku 2000 podobně jako ostatní stavební spořitelny zvyšovala poplatek za vedení účtu a zavedla i pro stávající smlouvy nový poplatek „správa úrokového zvýhodnění“. Růst poplatků začal šetřit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, podle nepravomocného rozhodnutí měla Raiffeisen stavební spořitelna snížit poplatky zpět na úroveň roku 1999 (snížit poplatek za vedení účtu z 280 Kč ročně na 100 Kč ročně a zrušit poplatek za úrokové zvýhodnění ve výši 90 Kč ročně) a zaplatit pokutu 42 milionů korun. Po několik let trvajícím právním sporu musela Raiffeisen stavební spořitelna za „uzavření a plnění zakázané a neplatné dohody o výměně informací“ zaplatit v roce 2007 pokutu 5,3 milionu korun.

Emblém a ochrannou známku spořitelny stejně jako ostatních společností skupiny Raiffeisen tvoří dvě zkřížené koňské hlavy. Od roku 1998 se tato stavební spořitelna prezentuje sloganem Specialisté na moderní bydlení. Kromě stavebního spoření Raiffeisen stavební spořitelna nabízí i stavební a překlenovací úvěry, pojištění a jiné finanční služby jak pro fyzické, tak právnické osoby.

Raiffeisen stavební spořitelna a.s. pomáhá již řadu let svým klientům k lepšímu bydlení, ale nejen to. Aktivně se také podílí na společenském a kulturním životě v České republice. Úspěchy, kterých Raiffeisen stavební spořitelna dosahuje, a důvěra veřejnosti, které se RSTS těší, vnímá spořitelna také jako závazek vůči společnosti. Proto Raiffeisen stavební spořitelna dlouhodobě podporuje jak charitativní projekty na pomoc nemocným či handicapovaným, tak kulturu a občanskou společnost.

Stavební spoření s Raiffesen stavební spořitelnou je jedním z nejvýhodnějších a také nejspolehlivějších způsobů jak zhodnotit své peníze. Nabízí nejzajímavější kombinaci výnosnosti a možnosti bezpečně uložených peněz.

Je stále atraktivním produktem, nabízí vyšší výnos než spořicí účty a termínované vklady. Stavební spoření je určeno všem bez rozdílu věku.

Se stavebním spořením od Raiffeisen stavební spořitelny získáte navíc řadu výhod. Uzavřením smlouvy o stavebním spoření můžete nejenom spořit, ale také můžete čerpat výhodný úvěr, již od 3,5 % p.a. (reprezentativní příklad). Úvěr můžete použít na koupi bytu, domu či pozemku nebo na vylepšení svého stávajícího bydlení.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *