Šamotové cihly

Sponzorované odkazyŠamotové cihly jsou jedním z nejrozšířenějších šamotových materiálů. Nejčastěji využíváme šamotové cihly ke stavbě venkovních i interiérových krbů, udíren, pizza pecí plotových sloupů a komínů. Šamotové cihly se vyrábějí i ve skosených variantách, které slouží k výstavbě oblouků a kleneb, popřípadě také ke stavbě kulatých ohnišť. Všechny cihly jsou ručně lisovány, což zaručuje jejich pevnost.

Šamot je žáruvzdorná hmota, používaná pro vyzdívky kamen, pecí a dalších výrobků a staveb, které musejí odolávat vysokému žáru (kolem 1650 °C). Obsahuje přibližně 25 % Al2O3, cca 55 % SiO2, zbytek příměsi – železo, titan, zirkon, vápník, hořčík. Tyto příměsi dodávají šamotu barvu – bílou, šedou, typicky rezavou až černou. Ztráty žárem by neměly přesáhnout 10 %. Práškový šamot se rozdělává vodou s příměsí vodního skla.

Šamotové tvarovky jsou speciálně tvarované šamotové cihly, které se obvykle vkládají do kamen, krbů a krbových kamen. Šamotové tvarovky jsou vyráběny dle požadavků kamnářských firem, ale společnosti zabývající se jejich výrobou dokáží vyrobit i specificky tvarované prvky. Nejčastěji se vyrábí šamotové tvarovky pro nejznámější a nejvíce rozšířené druhy kamen jako jsou Dakon,DVB,Club,Petry,VSB,…

6x komentováno

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *