Sekačky na trávu

Sponzorované odkazySekačky na trávu vyrábí desítky firem a značek. Nevíte jakou značku sekačky si vybrat?

Záleží, jestli si přejete mít sekačku levnou nebo kvalitní. Kompromis není téměř možný. Mít kvalitní sekačku za 1500kč je nemyslitelné.

Některé značky se specializují na „nízkonákladové sekačky“. Levná sekačka bývá elektrická s plastovými kolečky, absencí aerodynamiky a těžkou manipulovatelností. Levná benzínové sekačky tvářící se jako kvalitní mohou být s benzínovým motorem v celoplastovém těle. S odstrašujícím případem jsem se setkal v Tesco v regále vedle plastového dětského zahradního bazénku. Sekačky raději nejmenovaného výrobce měla noname benzínový motor a plastový zbytek. Co asi udělá plast pokud je ve styku s horkým motorem, vibracemi a tlaky? Cena necelých 5000 Kč za plastovou benzínovou sekačku bylo opravdu znát.

Značky specializující se na kvalitu sekačky poznáte tak, že mívají různá ocenění, certifikáty a hlavně splňují svoji funkci. Sekačky dokážou posekat vyšší trávu i trávu která je vlhká. Sekačka dokáže dobře sbírat do koše, jednoduše se pohybuje v nerovném terénu nebo s těžkým košem. Špičky mezi kvalitními značkami sekaček mají vynikající motory, prokluzující fíbrové podložky snižující pravděpodobnost zničení motoru při nárazu do kamene. Kvalitní sekačky mají možnost sehnání náhradního dílu a servisu.

To je jen výčet rozdílu mezi levnými sekačkami a kvalitními sekačkami. Značky specializující se na kvalitní sekačky jsou například Yard-man, Weibang, Honda, Dakr, Vari některé modely Hecht . Levné sekačky jsou například Alko, Rolsom, Hecht, Brill. Vždy záleží na konkrétním modelu a jeho předpokládanému využiti.

Pravděpodobně Vám bude stačit sekačka za 2000kč na předzahrádku o velikosti 100metrů čtverečních. Sekačka stejné značky za 15000Kč Vám může dobře sloužit i na pozemek o výměře 1000metrů.

Pomožte ostatním s výběrem té správné sekačky na trávu a napište nám do komentářů, jakou vlastníte a jak jste s ní spokojeni.

Kam dál?

  • Benzínova sekačka s pojezdem
    S benzinovou sekačkou s pojezdem se už sekání určitě vyhýbat nebudete. Umí totiž udělat z práce příjemnou zábavu. A to proto, že samochodná sekačka má vlastní pohon, takže ji nemusíte před sebou namáh …

  • Elektrická sekačka
    Elektrická sekačka na trávu je velmi lehká, snadno ovladatelná s dostatečným výkonem i na vyšší trávu. Elektrická sekačka je určena pro menší travnaté plochy o rozloze do 800m2. Větší plocha není vhod …

  • Sekačka
    Sekačka na trávu či sekačka na pokos obilí resp. obilní sekačka, je specializované zemědělské či zahradnické zařízení, které pomocí jednoho nebo více pracovních nástrojů (obvykle se jedná o nože) zaro …

One Comment

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *