Stavba krbu

Sponzorované odkazyStavba krbu vyžaduje jisté znalosti izolačních materiálů. Bohužel stále velká část veřejnosti neví, nebo nevěnuje pozornost správným stavebním a izolačním materiálům pro krby a kachlová kamna. To platí bohužel i pro velkou část stavebních, nebo jiných realizačních firem, které stále používají naprosto nevhodné materiály.

Často tak dochází k různým zápachům, nebo sprašování do interiérů Vašeho domu. To bohužel není zdaleka to nejhorší. Částice, které se potom díky rozvodu horkého vzduchu dostávají do interiéru, dýcháte. Tyto uvolňované látky jsou velmi často karcinogenní (rakovinotvorné).

Krb s uzavíratelnou krbovou vložkou má uvnitř obestavby okolo 400°C. Nevhodné jsou různé vaty i desky, které chrání hliníková fólie. Ty jsou lepeny lepidlem, které odolává často jen teplotám 100°C. To znamená, že lepidlo se odpařuje a zapáchá. Fólie se odlupuje a dochází k uvolňování velmi nežádoucích zdraví škodlivých látek!

Porobetonové tvarovky jsou nevhodné. Nevydrží dlouhodobé tepelné namáhání. Při použití porobetonu nesmí teplota uvnitř krbu překročit 52°C. To je kolem krbové vložky a v komoře pro předávání tepla nemožné.

Sádrokarton nepoužívejte pro stavbu krbu a to ani sádrokarton protipožární! Slovo protipožární v tomto případě znamená, že dokáže odolávat delší čas ohni, než dojde k prostupu ohně přes desku. Samotný sádrokarton bez správného odizolování je pro stavbu krbu nevhodný, není přispůsoben tomu, aby byl často a dlouhodobě vystavován teplotám kolem 300°C. Papír se začne odlupovat a hrozí rozpadnutí konstrukce.Dále se sádrokartonová deska montuje na hliníkovou konstrukci, která má jinou tepelnou roztažnost, než samotná deska. Při zahřátí na 300°C dochází k velkému pnutí uvnitř krbu.

Proto Vám doporučujeme při stavbě krbu svépomocí, vždy konzultovat použité materiály s profesionální firmou, která Vám doporučí vše pro bezpečnou a bezproblémovou stavbu krbu.

Stavba krbu fotogalerie

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *