Stavba plotu

Sponzorované odkazyPokud chcete stavět plot, je důležité, jak bude vysoký. Na zbudování plotu či ohrazení vyššího než 1,8 metru je totiž zapotřebí stavební povolení a nemůžete si ho postavit sami. Pravidla by se ale měla zjednodušit.

Ve většině ostatních případů nemůžete plot postavit bez ohlášení a v některých případech i povolení příslušného úřadu. Pokud je v územním plánu určen typ plotu nebo některé jeho parametry, jste povinni tyto parametry dodržet.

Stavba plotu musí být na pozemku stavebníka. Plot nesmí bránit při vstupu na cizí pozemky, ani by neměl bránit řidičům při výhledu.

Staré ploty jednoduše můžeme nahradit stavebnicí plotu z drátěného pletiva. Stavba plotu pro Vás může být hračkou. Všechny součásti se dají koupit. Stavba plotu ze stavebnice není těžka. Stavebice plotu by měla obsahovat sloupky, držáky napínacího drátu, krytky proti zatékání vody.

Než začnete stavit plot měli by jste vyznačit trasu kolíky a napnutým provázkem. Základové díry vyhloubíme minimálně o hloubce 15 – 20 cm, sloupek při betonování můžeme podložit kameny. Do koncových a rohových sloupků umístíme napínáky, založíme vodicí dráty a napneme. Rozbalíme pletivo a zavěsíme do háků na objímkách napínáků, na jednotlivých sloupkách pletivo provizorně upevníme. Po napnutí pletiva plotu a zohýbáme konce pletiva přes horní a dolní vodicí drát.

Při stavbě a vlastně ještě před jejím začátkem je důležité rozhodnout jaký druh plotu bude pro Vás vhodný. Rozlišujeme mezi těmito typy plotů:

  • zděné ploty
  • dřevěné ploty
  • drátěné ploty
  • kamenné ploty
  • plastové ploty
  • živé ploty

Stavba plotu fotogalerie:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *