Stavebniny

Sponzorované odkazyKde vybírat stavebniny? Touto otázkou se zabývají zejména ti z Vás, kdo si chtějí stavět domek svépomocí nebo alespoň rozhodnout o dodavateli právě stavebnin.

Jistě mnoho z vás právě napadl nákup v obchodních řetězcích jako jsou OBI, Baumax a další. Věříte, že díky velikosti těchto řetězců mají opravdu ty nejnižší ceny? Nenechte se mýlit. Tyto řetězce fungují na akčních letácích a ušetřit tak můžete pouze na těchto produktech s tím, že již NIC jiného kromě zboží z letáku nenakoupíte.

Uveďme si to na příkladu: Aktuálně OBI nabízí sádrokartonové desky tloušťky 12,5 mm za 44 Kč/m2 přičemž běžná se cena ve stavebninách pohybuje okolo 50 Kč/m2, ale pozor… Samozřejmě k těmto deskám potřebujete i spárovací hmoty a další produkty k instalaci. Pokud tyto nejsou přímo v akčním letáku, koupíte je o mnoho levněji právě ve stavebninách než v OBI. V celkovém důsledku Vás na počtu nakoupených desek a doplňků výjde nákup v OBI dráž než ve stavebninách.

Co tedy doporučit? Pokud chcete opravdu ušetřit, nakupte v obchodních řetězcích pouze to, co mají v akčním letáku. Při nákupu nekoukejte na nic jiného a nákup všeho ostatního dokončete ve stavebninách. Pokud však nechcete čekat, až některý z řetězců dá do akce právě to, co potřebujete pro svou stavbu, určitě doporučuji nákup ve stavebninách, kde pokud nakoupíte vše, tak určitě domluvíte i množstevní slevu, kterou Vám obchodní řetězce bohužel nenabídnou.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *