Výběr sněhové frézy nepodceňujte

Sponzorované odkazyStraší vás ještě myšlenky na minulou zimu, kdy jste sníh před domem odklízeli těžkou lopatou nebo hrablem? Možná právě proto už letos uvažujete o nákupu sněhové frézy, která chodník vyčistí rychleji, lépe a navíc vás po práci s ní nebude bolet celé tělo. Pozor však při jejím výběru, ne každý stroj je totiž dostatečně kvalitní a odolný.

Kvalitu sněhové frézy můžete zjistit svépomocí několika základními kroky. Prohlédněte si velmi pozorně lopatky kovového šneku. Nejprve je rukama stiskněte směrem k sobě. Jestliže se překříží nebo pohnou, je to varování, že při kontaktu s kusy ledu může dojít k poškození stroje. Tím však test kvality sněhové frézy nekončí. Zkuste si v prodejně změnit převodový stupeň řadicí pákou. Mělo by to jít velmi snadno a lehce.

Páka přitom musí být umístěna přímo na hlavním ovládacím panelu stroje. Hledat ji kdesi v dolní části frézy nebo pod madly není při odklízení sněhu praktické.

Využijte sílu vlastních rukou

Vaší pozornosti nesmí ujít kovový bunkr frézy. Shora na něj oběma rukama zatlačte a do plechového boku uhoďte tak silně, jak jen můžete. Nesmí se prohnout. Svědčí to o tom, že výrobce na materiálu nešetřil. V opačném případě riskujete, že by bunkr třeba při najetí do zledovatělého sněhu mohl snadno prasknout.
Silou také zatlačte na vnitřní boční stranu bunkru. Kovový šnek se od ní nesmí ani trochu odchýlit. V místě uchycení musí být velmi pevně a stabilně uložen, jinak hrozí riziko jeho vyosení při práci.

Věnujte pozornost také odhozovému komínu sněhové frézy. Pomocí ovládací kličky si vyzkoušejte jeho natáčení. Protože kličku budete často využívat, neměli byste jí otočit více než 3x, abyste odhozový komín natočili z jedné krajní pozice do druhé. Více otáček by vás pak zdržovalo a obtěžovalo při práci. Snadné a uživatelsky příjemné je samozřejmě ovládání pomocí joysticku.

I průměr kol napoví

Aby byl i na nerovném povrchu pohyb s 2stupňovou frézou snadný, vyberte si stroj s minimálním průměrem kol 33 cm. U 2stupňových modelů vyšší třídy je běžný průměr kol 38 cm. Při menším průměru je pak pohyb se strojem příliš obtížný.

O kvalitě jednostupňové a dvoustupňové sněhové frézy napoví výrobní štítek. Pokud byla fréza vyrobena v USA nebo v Japonsku, je velmi pravděpodobné, že si pořizujete ten nejlepší stroj na úklid sněhu.
Protože sněhová fréza není stroj pouze na jednu sezónu, záruka na něj by měla být minimálně 5 let, ideálně však ještě delší. Stejně tak je důležité, aby vám prodejce zaručil dlouhodobou a rychlou a dostupnost náhradních dílů.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *