Zahradní domky

Sponzorované odkazyPři výběru zahradního domku bude hrát roli jeho velikost, půdorys, konstrukce, síla a výška stěn, hřeben, tvar střechy, krytina, typ dveří, velikost, počet, druh oken a samozřejmě cena. Můžeme zvolit zahradní domek s předním přesahem střechy, s bočním či zadním přístřeškem, přístavkem nebo i terasou.

A v čem je rozdíl mezi nářaďovým a zahradním domkem? Ten první je určený výhradně na uskladnění věcí, nemá proto žádné okno nebo jen malé (výhodné jako ochrana před nevítanými hosty), má slabší stěny, bývá většinou menší. Pokud byste ale chtěli v létě na zahradě příležitostně nechat přespat hosty nebo dětí (nářadí může být pod přístřeškem), je lepší zvolit zahradní domek – má totiž jak okna, která se dají otevírat, tak silnější stěny.

Konstrukce zahradního domku

Na stavbu domků se používá kvalitní smrkové dřevo. Nářaďové domky mají panelovou konstrukci – rám je pobit palubkami o síle 15 až 19 mm, nebo srubovou konstrukci se sílou stěny 28 mm, některé zahradní domky mají stěny silné 33 mm. Síla podlahy bývá 19 mm. Střecha má tvar většinou sedlový, méně často pultový. Střešní krytinou bývá pískovaná lepenka, za příplatek je možné mít asfaltový šindel, barevnou asfaltovou lepenku případně jinou krytinu.

Zahradní domky jsou různorodé i z hlediska dveří a oken. Mají jednokřídlé i dvoukřídlé dveře – ty jsou vhodné tehdy, když chceme uskladnit rozměrnější techniku. Křídla mohou být plná nebo v horní části prosklená, což je vhodné u stavby bez oken. Nářaďové domky, ať malé nebo větší, okno nemívají nebo jen malé, neotvíravé, někdy ho nahrazuje střešní světlík. U zahradních domků bývá okno v čelní nebo boční stěně.

Zahradní domky fotogalerie:

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *